www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

HZ. MEHDİ (A.S)'NİN ÇEŞİTLİ ÖZELLİKLERİ

1

Cennetle Müjdelenmesi >>>

2

Zamanın En Hayırlısı Olması >>>

3 İsminin Peygamberlere Gelen Kitaplarda Geçmesi >>>
4 Güzel Ahlaklı Olması >>>
5 Herkes Tarafından Çok Sevilmesi >>>
6 Mücadeleci Olması >>>
7 Irsadı (Tebliğ Gücü) >>>
8 Vehbi İlmi >>>
9 Cifr (Ebced) İlmini Bilmesi >>>
10 Islah Edilmesi >>>
11 Nübüvvet Yolunda Olması >>>
12 Sıkıntı Ve Zorluklarla Karşılaşılması >>>
13 Gözetlenmesi - Takib Edilmesi >>>
14 Deccal'ın Mehdi'ye Eziyet Etmeye Calışması >>>
15 Hakkında Olumsuz Propaganda Yapılması >>>
16 Hicreti >>>
17 Hilyesi >>>
18 Konuşması >>>

Hakkında Olumsuz Propaganda Yapılması

Mümin şahıs (Mehdi) Deccal'i görünce: 
Ey insanlar! Resulullah'ın zikrettiği Deccal işte budur, der. Deccal hemen onunla ilgili emrini verir de, o zat karnı üzerine uzatılır ve arkasından: 
Onu alın da yaralayın! der. Artık o zatın sırtı ve karnı döve döve genişletilir. 
Bu sefer onu iki eli ve iki ayağı ile yakalar da firlatır atar. İnsanlar Deccal'in onu bir ateş içine attığını sanırlar. Halbuki o bir cennet içine atılmıştır.

Mehdilik ve İmamiye 40

 


Hadiste Mehdi'nin "sırtı ve karnından dövüle dövüle genişletilmesi" müteşabih olarak (benzetme yapılarak ) söylenmiştir. Mehdilik ve İmamiye kitabının yazarı burası için; Mehdi'nin ünü "Durmadan etrafa ilan edilip yayılmaktadır" demektedir. Fakat bunu Deccal taraftarları yapacağı için bu propagandanın Mehdi'yi kötüleme şeklinde olacağını söyleyebiliriz. 

Peygamberimiz devrinde İslam düşmanları, onu kötülemek için o devrin yayın organı sayılan şairleri kullanıyordu. Şairler, panayırlarda, çarşılarda peygambere çeşitli hakaretler ediyor, ona deli, büyücü, kahin diyorlardı. Şimdi de İslam düşmanı olan Deccal yanlıları yazılı ve sözlü yayın organlarıyla Mehdi'yi kötüleyecekler, halkın nazarında itibarını sarsmaya çalışacaklardır. (Allahualem)  Hadislerde Mehdi'nin başlangıç yıllarının sıkıntı ve zorluklarla dolu mücadele yılları olduğunu gördük. "Altın Çağ" olarak anlattığımız devre, Mehdi'nin halife olduğu son dönemlerine aittir. Mehdi ve müslümanlar ancak bu devrede rahata, bolluğa, huzura kavuşacaklar ve sevgiye, barışa, kardeşliğe dayalı bir hayatı bu devrede yaşayacaklardır. 

İşari manada ayet meali: 

93/4-5 " Şüphesiz senin için son olan, ilk olandan (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. Elbette Rabbin sana verecek, böylece sen hoşnut kalacaksın."

 

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com