www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

.48.

Hz. Mehdi (a.s.), Büyük Saltanat ve Kuvvet Sahibi Olacaktır

BU VAZİFE, PEK BÜYÜK BİR SALTANAT ve KUVVET ve MİLYONLAR FEDAKARLARLA (MİLYONLARIN FEDAKARANE KATILIMIYLA) TATBİK EDİLEBİLİR (yerine getirilebilir).(Sikke-i Tasdik-i Gaybi, s. 9)

Önceki satırlarda Bediüzzaman'ın, Hz. Mehdi (a.s.)'nin "pek büyük bir saltanat ve kuvvet" sahibi olacağını belirttiği bu sözü detaylı olarak açıklanmıştı. Bediüzzaman, Hz. Mehdi (a.s.)'nin üçüncü görevini ancak böyle bir güç ile gerçekleştirebileceğini ve bunun da Hz. Mehdi (a.s.)'nin sahip olacağı önemli özelliklerden biri olacağını ifade etmiştir. Bediüzzaman'ın bu sözlerinde kullandığı "Saltanat" kavramı, güç ve yetki ifade eden bir kelimedir. "KUVVET" kavramı ise "istediği şeyi icra edebilme gücü yani yetki"yi tanımlamaktadır. Bediüzzaman Hz. Mehdi (a.s.)'nin İslam Birliği'ni oluşturup bu birliğin liderliğini üstleneceğini ve "pek büyük bir kuvvet ve yetkiye sahip olacağını" bildirmiştir. Bediüzzaman'ın "PEK BÜYÜK" sözleri, Hz. Mehdi (a.s.)'nin sahip olacağı bu kuvvetin ve saltanatın çapının büyüklüğünü ifade etmektedir.

Bediüzzaman, yaşadığı süre içerisinde böyle büyük bir güç ve hakimiyete sahip olmamıştır. Tüm hayatını Kuran ahlakının tebliğine adamış, bu uğurda her türlü fedakarlığı göze almış ve çok büyük bir hizmet vermiştir. Ancak onun tebliği maddi bir kuvvet ve hakimiyet içerisinde değil, gayet zor maddi şartlarda ve benzersiz sıkıntılar içerisinde geçmiştir. Hem Bediüzzaman hem de talebeleri büyük hizmetlerini çok kısıtlı imkanlarla gerçekleştirmişlerdir. Tüm bu zorluklar, Bediüzzaman'ın şerefli mücadelesini daha değerli hale getirmiş ve ihlasıyla, samimiyetiyle Müslümanlara önemli bir örnek teşkil etmiştir. Ancak bir yandan da, kendisinin de belirttiği gibi bu durum, Hz. Mehdi (a.s.)'nin elde edeceği "pek büyük bir kuvvet ve saltanat"ın Bediüzzaman'ın hayatında söz konusu olmadığını açıkça ortaya koymaktadır.

 
     
 
index'e dön >>>
 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com