www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

HZ. MEHDİ (A.S.) DÖNEMİNDE GÖRÜLECEK ÇİFT KUYRUKLU YILDIZ VE DOĞA OLAYLARI

Hz. Mehdi (a.s.)'nin zuhurunda ÇİFT KUYRUKLU BİR KUYRUKLU YILDIZ ÇIKACAK VE ÖYLE PARLAK OLACAK Kİ, DOLUNAY GİBİ PARLAYACAK. Bu yıldızın çıkışından sonra ÖYLE ÇOK YAĞMUR YAĞACAK Kİ, BÜYÜK HASAR OLACAK. Fakat halk bu yağmurları sevinçle karşılayacak. Çünkü BUNDAN ÖNCEKİ 3 YILDA HİÇ YAĞMUR YAĞMAMIŞ OLACAK.

(12. İmam, Murtaza Lakha)


Hadiste , Hz. Mehdi (a.s.)'nin çıkışında görülecek çift kuyruklu bir yıldızdan bahsedilmektedir ve bu yıldızın dikkat çekici derecede parlak olacağı bildirilmektedir. 24 Şubat 2009 tarihinde dünyaya en yakın noktadan geçen "lulin" kuyrukluyıldızı, aynı hadiste bildirildiği gibi, diğer yıldızlardan ayrı olarak iki adet kuyruğa sahiptir ve parlaklığı diğer yıldızlardan 6 kat daha fazladır. Hadisin devamında, kuyruklu yıldızın görülmesinin ardından yağacak aşırı yağmurların neden olacağı hasara değinilmiştir. Aynı hadiste belirtildiği gibi, 2009'un Mart ayında Dim barajının kapakları aşırı doluluktan kırılmış ve binlerce insan evlerinden tahliye edilmek durumunda bırakılmıştır.  Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz yaklaşık 3 yıl boyunca yağışlar dünya genelinde oldukça azalmış ve birçok bölgede kuraklık başgöstermişti. Dolayısıyla hadiste dikkat çekildiği gibi yağan yağmurlar, her ne kadar bazı hasarlara sebep vermişse de, halk tarafından sevinçle karşılanmıştı.

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com