www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

PEYGAMBERİMİZ (SAV) AHİR ZAMANDA FİLİSTİN'DE ZULÜM YAŞANACAĞINI HABER VERMİŞTİR

Peygamberimiz (sav) ahir zamanda dünyanın pek çok bölgesinde Deccaliyetin sebep olduğu kargaşaların, çatışmaların, kan dökmelerin, fitnelerin olacağını haber vermiştir. Müslümanların da bu zorlu ortamda çeşitli sıkıntılara maruz kalacağını söylemiştir. Peygamberimiz (sav)'in Deccaliyet fitnesinin etkili olacağını söylediği yerlerden biri de Filistin'dir. Hadiste geçen Beytül Makdis ifadesi, Mescid-i Aksa'ya yakın bir belde anlamını taşımaktadır, yani Filistin bölgesinden bahsedilmektedir. Günümüzde tam da Peygamberimiz (sav)'in haber verdiği gibi, Filistinli Müslümanlar büyük bir kuşatma altındadır, yoklukla, açlıkla ve türlü sıkıntılarla imtihan olmaktadır.

Naim, Kaab'dan tahric etti, dedi ki:
Deccal, Beytül Makdis'de (Mescid-i Aksa'ya yakın belde, Filistin) MÜMİNLERİ MUHASARA (KUŞATMA) ALTINA ALIR VE ONLARA (MÜMİNLERE) ÖYLESİNE ŞİDDETLİ BİR AÇLIK İCABET EDER Kİ, açlıktan yaylarının kirişini bile yemek zorunda kalırlar. (Celaleddin Suyuti'nin Tasnifinden Hadisler, Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, sf 48)


 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com