www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN ZUHURUNDAN
ÖNCE EKONOMİK KRİZ

 

... Ebu Basir'den: İmam Caferi Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu:

KAİM'İN KIYAMINDAN ÖNCE BİR YIL HALK AÇ KALACAK ve ONLARI ÖLDÜRÜLME KORKUSU SARACAK; malları, canları ve mahsulleri azalacak. Bu olay Allah'ın kitabında açıkça yazar. Sonra bu ayeti tilavet etti: "Sizleri korku, açlık, mal, can ve mahsullerin eksilmesi ile mutlaka imtihan edeceğiz. Ve sabredenleri müjdele." (Şeyh Muhammed b.İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 297)
 

 

... İbrahim el Kerhî'den: İmam Cafer-i Sadık aleyhisselam bana şöyle buyurdu:

... İşte o Hz. Mehdi (a.s.)dir. Onlara Allah kerametler bağışlamıştır. Ve mukaddes mekanda yer vermiştir. ... Ey İbrahim! O, şiddetli sıkıntılardan ve belâlardan korku ve AÇLIKTAN sonra Ehli Beyt'i sevenlerin kalbindeki ÜZÜNTÜYÜ GİDERECEKTİR. Onun zamanında yaşayanlara ne mutlu!

(Şeyh Muhammed b.İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 94-95)
 

 

«Çarşı ve pazarların tekarubu kıyamet alametlerindendir. Dedim ki «Pazarların tekarubu ne demektir?» Şunlardır: Herkesin az kazançtan yakınması...» (İbni Merduveyh Ebu Hüreyre (R.A.) dan...)(Kıyamet Alametleri, Pamuk yayınları, s.146)

Naim b. Hammad, İbni Mes'ud'dan rivayet edilen bir hadiste, Hz. Mehdi (a.s.)'nin ortaya çıkışının öncesinin anlatıldığı dönem, "TİCARET ve yolların KESİLDİĞİ ve fitnelerin çoğaldığı zaman" şeklinde tarif edilmektedir. Hadisin devamında ise Hz. Mehdi (a.s.)döneminde bu fitnelerin son bulacağı haber verilmektedir:

"...Biz O (Hz. Mehdi (a.s.)) şahsı aramak için geldik ki, FİTNELER ONUN ELİYLE SÖNEBİLİR. KONSTANTİNİYYE (İSTANBUL) O'NUNLA FETHEDİLİR. (Yani Hz. Mehdi (a.s.)manen gönülleri fethedecek, büyük kültürel ilmi etki oluşturacaktır.) Biz onu ismi ile ve anasının, babasının ismiyle ve ordusu ile tanırız..."
(Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s.52)

Hz. Mehdi (a.s.) çıkmadan önce, milletler arasında TİCARET ve YOLLAR KESİLECEK, insanlar arasında fitneler çoğalacaktır. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 39)

(Hz. Mehdi (a.s.)'nin zuhurundan (ortaya çıkışından) önce) PİYASANIN DURGUN OLMASI, KAZANÇLARIN AZALMASI olacaktır. (Kıyamet Alametleri, s. 148)

Herkesin AZ KAZANÇTAN YAKINMASI, paraları için zenginlerin saygı görmesi olacaktır. (Kıyamet Alametleri, s. 146)

İşlerin kesad gitmesi olacaktır. Herkes "satamıyorum, alamıyorum, kazanamıyorum!" diye yakınacak. (Kıyamet Alametleri, s. 152)

TİCARET ve yolların KESİLDİĞİ ve fitnelerin çoğaldığı zaman (Mehdi'nin zuhurundan önceki zamandır). (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s.52)

 

 

 

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com