www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 


HZ. MEHDİ (AS), HİÇBİR ŞEKİLDE YENİLGİYE UĞRATILAMAYACAK; HİÇ KİMSE HZ. MEHDİ (A.S.)'YE ZARAR VEREMEYECEKTİR

Hz. Mehdi (as) Allah'ın izniyle tüm yeryüzüne İslam ahlakını hakim kılacak, büyük ve ihtişamlı bir ilmi mücadele yürütecek ve görülmemiş bir başarı elde edecektir. İnsanları din ahlakından uzaklaştıran ve inkarlarına vesile olan Darwinizm ve materyalizm gibi ideolojileri fikren yerle bir edecek, insanlar akın akın din ahlakını yaşamaya yönelecektir. Bu büyük mücadelesi sırasında, Deccaliyet Hz. Mehdi (as) aleyhinde sayısız tuzak kuracak, onu haksız yere hapse atacak, iftiralarla yıldırmaya çalışacak, hatta canına dahi kastedecektir. Ancak Hz. Mehdi (as) Allah'ın koruması altındadır ve Allah'ın izniyle hiçbir tuzak ona zarar veremeyecektir. Zahiren zorluk ve sıkıntı gibi görünen durumlar dahi, Hz. Mehdi (as)'nin daha da güçlenmesine, dünya çapında etkisinin daha da artmasına vesile olacaktır. HZ. MEHDİ (AS) ASLA YENİLGİYE UĞRATILAMAYACAK, ALLAH'IN İZNİYLE HEP GALİP GELECEKTİR. Hz. Mehdi (as)'nin yenilgiye uğramayacağını işari anlamda haber veren ayetlerden biri de şöyledir:

EĞER ALLAH SİZE YARDIM EDERSE, ARTIK SİZİ YENİLGİYE UĞRATACAK YOKTUR ve eğer sizi 'yapayalnız ve yardımsız' bırakacak olursa, O'ndan sonra size yardım edecek kimdir? Öyleyse mü'minler, yalnızca Allah'a tevekkül etsinler. (Al-i İmran, 160)


 

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com