www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

HZ. MEHDİ (A.S.), TÜRK MİLLETİNİ DERİN İLMİ VE
BİLGİSİ İLE AYDINLATACAKTIR

"... BİR ULUS, BİR NALBANTIN BİR OKUN UCUNU BİLEMESİ GİBİ BİLENECEKTİR- GÖZLERİ VAHİYLE AYDINLANMIŞ, KULAKLARI TEFSİRLE DOYMUŞ VE BİLGELİK KADEHLERİ GECE GÜNDÜZ ONLARA SUNULMUŞ OLACAKTIR."

(Kitab-ül Gaybet, [Bihar-ul Envar, c. 51], Ansariyan Yayıncılık, Derleyen: Muhammed Bakır el-Meclisi, İran-Kum, 2003, s. 186)

Bu hadiste, Türkiye'de zuhur edecek (bkz. http://www.hazretimehdi.com/turkiye.html) olan HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN TÜRK MİLLETİNİ, GECE GÜNDÜZ DEMEDEN YOĞUN BİLGİ VE KÜLTÜR AKTARARAK EĞİTECEĞİNDEN, ONLARI ŞEVKlendirip kalplerinin İslam dinine iyice ısınmasını sağlayacağından bahsedilmektedir. Hz. Mehdi (a.s.) Türk milletine çok yoğun şekilde imani ve ilmi bilgi aktararak onları aydınlatacaktır. Onun döneminde Türk milletinin zihni iyice berraklaşıp, akılları daha da güçlenecek; feraset ve basiretleri artacaktır.  Türk milletinin her konuda bilgi sahibi olması, Hz. Mehdi (a.s.)'nin derin ilmiyle onları aydınlatması vesilesiyle mümkün olacaktır.

 

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com