www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

HZ. MEHDİ (A.S) HİÇ KİMSENİN, HİÇ BİR DÜŞÜNCENİN, HİÇ BİR TARİKATIN ETKİSİ ALTINDA OLMAYACAKTIR

Mehdi hiç kimseden etkilenmeyecek, bir halifeye ya da bir başka kimseye bağlı olmayacak, kendi vicdanı ile eserlerini yazacak, fikirlerini anlatacaktır. Herhangi bir fikrin, grubun, tarikatın veya herhangi bir siyasi düşüncenin etkisi altında kalmadan sadece Kuran'a ve sünnete göre hareket edecektir.

... Arkasında İsa bin Meryem'in namaz kılacağı Kaim (Mehdi) dışında biz Ehl-i Beyt'ten olan hepimizin boynunda zamanın tağutunun (Allah'ın hükmünü tanımayan her varlık, güç, şeytan) biatı olacağını (Mehdi döneminde dinsizliğin hakim olacağını, hemen herkesin bu sisteme bağlı olacağını) bilmiyor musunuz? Yüce Allah onun velâdetini (zuhurunu) gizleyecek ve şahsını saklayacaktır. BÖYLECE O, ZUHUR ETTİĞİNDE KİMSENİN BİATI ONUN BOYNUNDA OLMAYACAKTIR...
(Kemal'üd-Din, c.1, s. 305)

Hasan bin Münzir'in Zürare'den naklettiğine göre İmam Caferi Sadık aleyhisselam sonunda şöyle buyurdu: "Vallahi sonunda sahibiniz mutlaka zuhur edecek ve BOYNUNDA HİÇKİMSENİN BİATI olmayacak.
(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s.402)

İbrahim bin Ömer-i Yemâni der ki: İmam Ebu Abdullah aleyhisselam şöyle buyurdu: "Kâim kıyam ettiğinde, BOYNUNDA HİÇ KİMSENİN BİATI OLMADAN ZUHUR EDECEKTİR."
(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s.218-219)

Hişam bin Sâlim der ki: İmam Ebu Abdullah aleyhisselam şöyle buyurdu: "Kaim (Mehdi) kıyam ettiğinde ONUN BOYNUNDA HİÇ KİMSENİN MİSAKI, AHTİ VE BİATI OLMAYACAKTIR."
(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s.219)

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com