www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

HZ. MEHDİ (A.S.), KURAN'IN DOĞRU YOLUNU VE PEYGAMBERİMİZ (S.A.V)'İN SÜNNET-İ SENİYYESİNİ İNSANLARA GÖSTERECEKTİR

Nechül Belağa'dan: İnananların Efendisi (sav) dedi ki: "Onlar yanlış yolları izleyerek ve yol gösterici gelenekleri terk ederek sağa ve sola gittiler... Ey insanlar, bu her vaadin gerçekleşeceği ve bilmediğiniz kişinin (Mehdi (a.s.)) GELİŞİNİN YAKLAŞTIĞI ZAMANDIR. Dikkat edin, o zaman aramızdan çıkmış olan (HZ. MEHDİ (A.S.)), BU EN ZOR ZAMANLARDA AYDINLIK BİR IŞIKLA ONLARI AŞACAK...

(Kitab-ül Gaybet, [Bihar-ul Envar, c. 51], Ansariyan Yayıncılık, Derleyen: Muhammed Bakır el-Meclisi, İran-Kum, 2003, s. 186)

Peygamberimiz (sav)'den rivayet edilen bu hadiste, Hz. Mehdi (a.s.)'nin gelişiyle birlikte insanlığın, onun Kuran'dan kaynaklanan nuru ve aklıyla aydınlanacağı; Mehdi (a.s.)'nin Allah'ın doğru yolunu, Kuran'ın güzelliklerini ve Resulullah (sav)'ın sünnet-i seniyyesini insanlara göstereceği bildirilmektedir.

 (Peygamberimiz (sav)'den rivayet olunan bu hadisteki "aydınlık bir ışıkla" şeklindeki ifade belki de Hz. Mehdi (a.s.)'nin ve talebelerinin kullanacakları televizyon ve bilgisayar ekranına da işaret etmektedir.)
Bkz.  http://www.hazretimehdi.com/internet.html

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com