www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

.51.

Hz. Mehdi (a.s.)İslam dinine sonradan dahil edilmiş tüm batıl inanç ve uygulamaları ortadan kaldıracaktır

Çok zaman evvel bir ehl-i velayetten (veli şahıstan) işittim ki; o zat, eski velilerin gaybi işaretlerinden istihrac etmiş (manasını ortaya çıkarmış) ve kanaati gelmiş ki: 'Şark tarafından bir nur zuhur edecek (ortaya çıkacak), bidatlar zulümatını (dine sonradan girmiş hurafeleri) dağıtacak. (Mektubat, s. 371)

Kuran'da ve Peygamberimiz (sav)'in sünnetinde olmayan "bidat" olarak adlandırılan bazı yanlış inanış ve uygulamalar toplumda yerleşik adetler olarak halen varlığını devam ettirmektedir. Bu bidatler Bediüzzaman'ın devrinde de vardı ve onun vefatından sonra da olmaya devam etti.

Hadislerde bildirildiğine göre Hz. Mehdi (a.s.)ortaya çıktığında, İslam dinine sonradan dahil edilmiş tüm batıl inanış ve uygulamaları ortadan kaldıracaktır. "... insanlar arasında Peygamberin (sav) sünneti seniyyesiyle muamele edecek" (İslam Ansiklopedisi, 14. cilt, s.116) rivayetinde bildirildiği gibi, Peygamber Efendimiz (sav)'in yoluna uyacak ve tıpkı onun dönemindeki gibi din ahlakının hak haliyle yaşanmasına vesile olacaktır.

Hz. Mehdi (a.s.)hiçbir bidatı bırakmayacak. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 43)

Mehdi kaldırmadık bidat bırakmayacaktır. Ahir zamanda aynı Peygamber (sav) gibi dinin icablarını yerine getirecektir." (Kıyamet Alametleri, s. 163)

 
     
 
index'e dön >>>
 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com