www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

.39.

Hz. Mehdi (a.s.)Peygamberimiz (sav)'in Sünnetini İhya Edecek
(yeniden canlandıracak)tır.

O ZATIN İKİNCİ VAZİFESİ, ŞERİATI (Kuran ahlakının esaslarını ve Peygamberimiz (sav)'in sünnetini) İCRA VE TATBİK ETMEKTİR (uygulamak ve yerine getirmektir). (Sikke-i Tasdik-i Gaybi, s. 9)

"İCRA VE TATBİK ETMEK", "uygulamak, yürürlüğe sokmak, yerine getirmek" demektir. Bediüzzaman da bu sözüyle Hz. Mehdi (a.s.)'nin, Kuran ahlakının gerekliliklerini ve esaslarını ve Peygamberimiz (sav)'in sünnetini tüm insanlar arasında uygulamaya koyacağını ve hayata geçireceğini belirtmektedir. Bu da, Hz. Mehdi (a.s.)'nin İslam Birliği'ni oluşturması ve tüm Müslümanların liderliğini üstlenmesiyle gerçekleştirilecektir. Bediüzzaman'ın döneminde olduğu gibi günümüzde de halen Kuran ahlakı dünya çapında hakim kılınmış değildir. Bediüzzaman da bu gerçeği hatırlatarak, bu vazifeyi daha kimsenin yerine getirmemiş olduğuna ve gerçekleştiğinde de bunun, Hz. Mehdi (a.s.)'nin en önemli alametlerinden biri olacağına dikkat çekmiştir.

Kuran ahlakının tüm yeryüzüne hakim kılınması şu ana kadar henüz gerçekleştirilmemiştir. Bediüzzaman da dahil olmak üzere, Peygamberimiz (sav)'den sonraki dönemlerde gelen müceddidlerin her biri yaşadıkları asrı aydınlatmış ve büyük birer iman hizmeti vermişlerdir. Ancak bu büyük İslam alimlerinin hiçbiri Kuran ahlakının tüm yeryüzüne hakim olmasını, dinin esaslarının ve Peygamberimiz (sav)'in sünnetinin yeryüzünde hakim kılınmasına vesile olmamışlardır. Bediüzzaman da bu sözleriyle bu büyük görevi Hz. Mehdi (a.s.)'nin yerine getireceğini hatırlatmış ve bu özellik oluşmadan bir şahsın Hz. Mehdi (a.s.)olmasından bahsedilemeyeceğini hatırlatmıştır.

 
     
 
index'e dön >>>
 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com