www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

HZ. MEHDİ (A.S.) TÜKENMEYEN BİR OKYANUSA BENZEYEN KURAN'I KERİM'İ TÜM DÜNYAYA YAYACAKTIR

"Ey inananların Efendisi, bize senin Mehdin (a.s.) hakkında haber ver." İnananların Efendisi dedi ki: "Nesiller gelip geçer ve inananlar azalır, doğruluğun takipçileri ve dinin destekleyicileri gider, sonra o (Mehdi) gelir... O (MEHDİ) vahalardan oluşan bir dünyayı sulayacak ve tükenmeyecek bir okyanustur."

Kaynak: Kitab-ül Gaybet, [Bihar-ul Envar, cilt 51], Ansariyan Yayıncılık, derleyen: Muhammed Bakır el-Meclisi, İran-Kum, 2003, sf. 184.

Peygamberimiz (s.a.v)'den rivayet olunan bu hadiste Hz. Mehdi (a.s.)'nin zuhurunun ardından Dünya çapında büyük bir etki oluşturacağı belirtilmiştir. Hz. Mehdi (a.s.) tükenmeyen bir okyanusa benzeyen Kuran'ı Kerim'i tüm dünyaya yayacak, Kuran ahlakını insanlar arasında benimsetip etkili kılmaya vesile olacaktır. Hadiste Hz. Mehdi (a.s.)'nin Kuran ahlakını dünya çapında benimsetmedeki başarısı Resullah (s.a.v.)'in dilinden her zamanki mükemmelliğiyle ifade edilmiştir.

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com