www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

HZ. MEHDİ (A.S) MEHDİLİK İDDİALARINI KABUL ETMEZ

(HZ. MEHDİ (A.S)'YE SIK SIK "ALAMETLER SENDE MEVCUT" DİYEREK HZ. MEHDİ (A.S) OLDUĞU İDDİASI GETİRİLECEKTİR, FAKAT O, ISRARLA SÖYLENEN BU İDDİAYI KABUL ETMEYECEKTİR)

"Sen Hz. Mehdi (a.s.)'sin" dediklerinde o kabul etmeyecek..." (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, Beklenen Mehdi'nin Alametleri, s. 40)

"Kendisine "senin ismin budur, babanın ismi şudur, alametler sende mevcuttur" diyecekler, ancak o yine kabul etmeyecek..." (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, Beklenen Mehdi'nin Alametleri, s. 40)

 "... Mehdi'ye, Deccaliyet'e ve dinsizlerin zulmüne karşı bizi korumazsan bütün günahımız ve dökülen kanlarımız boynunda olsun" diyecekler. Bu konuşmadan sonra (manevi sorumluluk almamak için) Mehdi manevi liderliği kabul edecektir." (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, Beklenen Mehdi'nin Alametleri, s. 40)

 

Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde insanların, ortaya çıkan alametlerden Hz. Mehdi (a.s.)'yi tanıyacakları ve bu alametleri delil göstererek ona "Sen Mehdi'sin" diyecekleri ancak Hz. Mehdi (a.s.)'nin inkar edeceği haber verilmiştir. Hadisteki anlatımlardan ayrıca bu durumun, tekrar tekrar yineleneceği; insanların pek çok kez Hz. Mehdi (a.s.)'ye "Mehdi alametleri sende mevcuttur" "Sen Mehdi'sin" diyerek ısrar edecekleri ancak Mehdi'nin yine de her seferinde inkar edeceği ve kabul etmeyeceği de anlaşılmaktadır. Sonunda insanlar, Müslümanların manevi liderliğini üstlenmesi için Hz. Mehdi (a.s.)'ye "Bizi korumazsan bütün günahımız ve dökülen kanlarımız boynunda olsun diyecekler, Hz. Mehdi (a.s.)de ancak bu konuşmadan sonra böyle bir manevi sorumluluk altında kalmamak için o zaman Müslümanların başına geçmeyi kabul edecektir.

(HZ. MEHDİ (A.S)) ANCAK BASKI İLE BAŞA GEÇMEYE RAZI OLACAKTIR. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 48)

İnsanlar nihayet Mehdi'ye gelirler ve ... KENDİSİ İSTEMEDİĞİ HALDE, ONA BİAT EDERLER. (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 31)

SAHİPLERİ (HZ. MEHDİ (A.S)) ÇEKİNİR VE NETİCEDE İSTEMEDİĞİ HALDE Ehli Bedir sayısınca insan ona, biat eder. (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 34

 

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com