www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

HZ. MEHDİ (A.S), İNSANLARIN HERŞEYDEN SİTEM ETTİKLERİ BİR DÖNEMDE ORTAYA ÇIKACAKTIR

Ebu'l Hicaf da Peygamberin (s.aa.) üç defa şöyle buyurduğunu rivayet etmektedir. Mehdi hususunda müjdeler olsun sizlere, Halkın dağıldığı ve zorlukların baş gösterdiği zaman Mehdi  zuhur edecektir. Zulüm ve sitemle dolan yeryüzünü adaletle  dolduracaktır. Kulların kalbine Allah'a kulluğu yerleştirecek ve adaleti herkesi kaplayacaktır. (Bihar-ul Envar, c. 51, s. 74)


Ve yine Peygamber (s.aa.) şöyle buyurmuştur; "O (Mehdi) zulüm ve sitem ile dolan yeryüzünü adaletle dolduracaktır." (Bihar-ul Envar, c. 51, s. 66)

Hadislerde Hz. Mehdi (a.s.)'nin, dünyanın "sitem ve zulüm"le dolduğu bir dönemde ortaya çıkacağı bildirilmiştir. Allah'ın, Hz. Mehdi (a.s.)'nin çıkışı öncesinde yaratacağı zorluk ve sıkıntı ortamı sonucunda, insanlar hemen her konudan şikayetçi ve sitemkar olacaklar; ancak ortaya çıkışıyla birlikte Hz. Mehdi (a.s.)bu durumu ortadan kaldıracak, Allah'ın izniyle tüm insanlara aradıkları huzuru, mutluluğu, nimet ve adaleti sunacaktır.

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com