www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

HZ. MEHDİ (A.S.), "HİÇ KİMSEDE OLMAYAN İLİMLERİN"
SAHİBİ OLACAKTIR

"(Mehdi'nin) Onun fıkıh bilgisi ON ALİMİNKİNE BEDELDİR." (Naim bin Hammad, Kitab-ül Fiten)

İmam Sadık (a.s) şöyle buyurdular:
"İLİM YİRMİ YEDİ KISMA AYRILMIŞTIR. İNSANOĞLU ŞİMDİYE KADAR BUNUN SADECE İKİ KISMINI elde edebilmiştir. Kaim'imiz (HZ. MEHDİ (A.S.)) KIYAM EDİNCE DİĞER YİRMİ BEŞ KISMI DA ORTAYA ÇIKACAK ve insanlar arasında yayılacaktır." (Bihar, c. 52, s. 336)

HZ. MEHDİ (A.S.)HAŞMET, SÜKUNET VE VAKAR SAHİBİDİR.

...HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN İLİM VE HİLMİ HERKESTEN DAHA ÇOKTUR. Hz. Mehdi (a.s.), Peygamber'in adını taşımaktadır ve ahlakı da Muhammedî (s.a.v.) ahlaktır. (El-Mehdiyy-il Mev'ud, c. 1, s. 281-282 ve 266 ve 300)

Allah, insanlara hidayet vesilesi olması için görevlendirdiği tüm peygamber ve elçilerini ilimce ve vücutça kuvvetlendirmiştir. Allah'ın, ahir zamanın hidayet önderi olarak seçtiği Hz. Mehdi (a.s.)de yaşadığı dönemde bu özelliğiyle çok dikkat çekecektir. Hz. Mehdi (a.s.)Allah'ın lütfetmesiyle, çok üstün ilimlere sahip olacaktır. Ancak hadis ve rivayetlerdeki bilgilerden bu ilmin, klasik kültürel bilgilerden ziyade, hikmet, derinlik, akıl, feraset ve basiret olacağı anlaşılmaktadır.

Sahip olduğu bu hikmet, feraset, basiret, olayları yorumlayabilme ve sonuç çıkarabilme yeteneği sebebiyle, insanlar Hz. Mehdi (a.s.)'ye yönelttikleri her soruda, çözüm aradıkları her konuda, benzersiz bir akılla karşılaşacaklardır. Daha önce hiç düşünemedikleri yolları, hiç göremedileri çözümleri, hiç akledemedikleri bakış açılarını Hz. Mehdi (a.s.)vesilesiyle öğrenecek ve uygulayacaklardır.

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com