www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

FIRAT NEHRİ'NİN SUYUNUN KESİLMESİNİN ARDINDAN TIRMANIŞA GEÇEN PKK TERÖRÜ,
HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN ÇIKIŞ ALAMETLERİNDENDİR

"Fırat nehri'nin suları çekilerek altından bir dağ ortaya çıkacak, İnsanlar bunu almak İÇİN vuruşacak ve her yüz KİŞİDEN, sadece BİRİ hayatta kalacak. Bu zaman gelinceye kadar kıyamet kopmaz." (Müslim, Fiten, 29)


"Fırat nehri'nin altın bir dağ üzerinden açılması yakındır. İnsanlar bunu işitince ona yürüyecekler ve onun yanında bulunan insanlar, 'bundan bir şey alınmasına müsaade edersek, bunun hepsi götürülür' diyecektir. Müteakİben onun İÇİN harb edecekler ve her yüz KİŞİDEN doksan dokuzu öldürülecek." (Müslim, Fiten, 29)


İnsanlar onun için harb edecek ve her yüz kişiden doksan dokuzu öldürülecek, onlardan her adam, keşke kurtulan ben olsaydım, diyecektir buyurmuşlar.
(Sahih-i Müslim, 11/320)


Fırat Nehri ile ilgili bu hadislerde, ahir zamanda bu bölgede yaşanacak olan  çatışmalara ve bu sırada çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine dikkat çekilmektedir. Bilindiği gibi Fırat Nehri'nin suyunun kesilmesi Hz. Mehdi (a.s.)'nin çıkış alametlerinden biridir.

Özellikle Fırat'ın; üzerine kurulan barajlarla, suyunun kontrol altına alınmış olması yani hadiste kullanılan ifadesiyle "sularının çekilmesi" olayı basında;

"Koca Fırat doğduğu yerde durdu." gibi başlıklarla yer aldı.

Keban Barajı

Bu stratejik durum, hadiste bildirildiği gibi, PKK terörünün şiddetini iyice artırmasına neden olmuştur. Hadiste; "her yüz kişiden doksan dokuzu öldürülecek" ifadesinin kullanılması ise burada çok büyük bir katliamın olacağını vurgulamak içindir.

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.blogspot.com ahirzamanfelaketleri.blogspot.com ingilizderindevleti.net