www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

 

HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN ELBİSELERİ PARLAK OLACAKTIR

İmam Ali (a.s) diyor ki: Resulullah (sav) bana hitaben şöyle buyurdular: "ONUN (HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN) ÜZERİNDE NURDAN ELBİSELER VARDIR..."

(Bihar, c. 36, s. 337; c. 51, s. 108)


Hasan bin Mahbub-i Zerrâd der ki: İmam Rıza aleyhisselam bana şöyle buyurdu: ... (HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN) ÜZERİNDE NURDAN ELBİSELER VARDIR.

(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani,  s. 207)


Hadiste, "üzerinde nurdan elbiseler vardır" sözleriyle Hz. Mehdi (a.s.)'nin elbisesinin parlak olacağına işaret edilmiştir. Bilindiği gibi 'nur', 'ışık kaynağı' değil, 'ışığı yansıtan' anlamındadır.

Kuran'ın "Ve ayı bunlar içinde bir nur kılmış, güneşi de (aydınlatıcı ve yakıcı) bir kandil yapmıştır." (Nuh Suresi, 16) ayetinde de, güneşin bir ışık kaynağı olduğu, 'nur' kelimesiyle ifade edilen ayın ise ışığı yansıttığı belirtilmiştir.

Tüm bu bilgiler, Hz. Mehdi (a.s.)'nin de üzerinde 'nurdan elbiseler' olmasının, Hz. Mehdi (a.s.)'nin ışığı yansıtan, parlak kıyafetleri olacağını ortaya koymaktadır.

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com