www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

YAPILAN TÜM BASKI VE SALDIRILAR HZ. MEHDİ (A.S.)'Yİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEKTİR

Mümin şahıs (Hz. Mehdi (a.s.)) Deccal'i görünce: "Ey insanlar! Resulullah'ın zikrettiği Deccal işte budur" der. Deccal hemen onunla ilgili emrini verir de o zat karnı üzerine uzatılır ve arkasından: "Onu alın da yaralayın" der. ARTIK O ZATIN SIRTI VE KARNI DÖVE DÖVE GENİŞLETİLİR. Bu sefer (Deccal) onu iki eli ve iki ayağı ile yakalar da fırlatır atar. İNSANLAR DECCAL'İN ONU BİR ATEŞ İÇİNE ATTIĞINI SANIRLAR. HALBUKİ O BİR CENNET İÇİNE ATILMIŞTIR. (Mehdilik ve İmamiye, İbrahim Süleymanoğlu, s. 40)

Hadiste mecazi anlamda kullanılan, Hz. Mehdi (a.s.)'nin "sırtının ve karnının dövüle dövüle genişletilmesi" ifadesi, Hz. Mehdi (a.s.)'ye yapılan baskı ve saldırılarla, Hz. Mehdi (a.s.)'nin ününün ve şanının daha da yayılacağını ve rivayetteki işari anlamıyla etkisinin dünya çapında giderek genişleyeceğini göstermektedir.

Yine hadiste, "Deccal'in Hz. Mehdi (a.s.)'yi bir ateş içine atması" da, Deccal'in kötülük yapmak isterken, aslında Hz. Mehdi (a.s.)'nin gücünü arttırmış olacağını göstermektedir. Deccaliyet'in savunucuları, Hz. İbrahim gibi Hz. Mehdi (a.s.)'yi de manevi bir ateşte yakacaklarını iddia edecekler, ama Allah o ateşi soğuk ve esenlik kılacak, inkar edenlerin tuzaklarını bozacak ve yöndeki her girişimlerini de Hz. Mehdi (a.s.)'nin şanını şöhretinin, etki gücünün artmasına vesile kılacaktır.

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com