www.hazretimehdi.com
ana sayfa- site haritası
 
 

HZ. MUSA'NIN ASASI HZ. MEHDİ (A.S.) DE OLACAKTIR

Abdullah bin Sinan'dan: İmam Cafer-i Sadık aleyhisselam'ın şöyle buyurduğunu duydum: "Musa'nın asası cennet ağaçlarından birinin dalı idi ve o Medyen şehrine doğru gitmek isterken Cebrail aleyhisselam onu Musa'ya verdi. O ASA, ADEM'İN TABUTU İLE BİRLİKTE TABERİYYE GÖLÜNDEDİR. NE ÇÜRÜRLER, NE DE DEĞİŞİRLER. SONUNDA KAİM ALEYHİSSELAM (HZ. MEHDİ (A.S.)) KIYAM ETTİĞİNDE O İKİSİNİ ORTAYA ÇIKARACAKTIR."

(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 278)


Ebul Carud Ziyad bin Münzir'den:
İMAM EBU CAFER MUHAMMED BİN ALİ ALEYHİMUSSELAM ŞÖYLE BUYURDU: "KAİM ALEYHİSSELAM (HZ. MEHDİ (A.S.)) ZUHUR ETTİĞİNDE RESULULLAH SALLALLAHU ALEYHİ VESSELLEMİN BAYRAĞI, SÜLEYMAN'IN YÜZÜĞÜ, MUSA'NIN ASASI VE TAŞI İLE ZUHUR EDECEKTİR..."

(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 279)


İmam-ı Zaman (Hz. Mehdi (a.s.)) CEBRAİL (A.S.) TARAFINDAN KENDİSİNE GETİRİLEN MUSA PEYGAMBER (A.S.)'İN MÜBAREK ASASINA SAHİPTİR.

(Bihar-ül Envar, cilt 52, sayfa 324-325 Kamaal al-Deen'den aktarıyor; Mikyaal al-Makaarem, Cilt 1, Sayfa. 204, 206 ve 208)

 
 

ANA SAYFA - SİTE HARİTASI

Yazar Hakkında - Diğer Siteler

Bu sitede yayınlanan tüm materyali, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz. www.hazretimehdi.com

TÜRKÇE KURAN-I KERİM - BİZE DESTEK OLUN - HADİS KÖŞESİ

 

iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com